Říjen 2010

Halloween versus české dušičky

25. října 2010 v 16:27 | MissSweetie
Po dlouhé době mě zase zaujalo Téma týdne :-) Jelikož, jak jistě už všichni víte, jsem blázen do Ameriky, takže jsem nemohla tenhle svátek vynechat.
Hallowen se slaví 31. října a je to svátek podobný našim Dušičkám. Ovšem je pojatý trochu jinak. Děti (a mnohdy nejenom děti ) se tento den převlékají do kostýmů různých příšer, zombie, kostlivců, bubáků a podobně. Chodí od domu k domu a s pokřikem Trick or treat koledují o různé sladkosti a čokolády. V jistém smyslu to vypadá jako naše Velikonoce, ale bez pomlázky a v kostýmu a nedostávají se vajíčka .. bla bla... :-) Amíci se v tomhle svátku hrozně vyžívají, jejich domy jsou leckdy až přeplácané. Na zahradě si klidně udělají malý hřbitov, kde se z hrobů derou ven kostnaté ruce obalené pavučinami, u sousedů zase stojí hromada dýní a na ní obrovský pavout, možností je prostě spousta a bez toho by to nebylo ono :-)

www.miss-sweetie.blog.cz
www.miss-sweetie.blog.cz

Pořádají se také různé halloweenské párty a sešlosti, to si jistě každý dokáže představit z amerických filmů. A teď trochu historie. Tento svátek se v Americe datuje od cca 19. století a od konce 20. se pomalu přesouvá i do Evropy. Nejznámější symbol halloweenu - vydlabaná dýně - má svůj příběh. Podle legendy je pojmenovaná podle hrozně krutého a zlého Jacka. Za jeho hříchy ho odmítli i v pekle, tak musí od té doby chodit s lucernou a hledat si společníka. Od toho také nese vydlabaná dýně název Jack O' Lantern neboli Jackova lucerna.


Dušičky, které připadají na 2. listopadu, oslavují upomínku na smrt a v tento den se vracíme k těm, koho jsme měli rádi a kdo odešel z tohoto světa. Zdobí se hroby zemřelých a zapalují se svíčky. Já to moc ráda nemám. Ne, že bych nechtěla vzpomenout na blízké, co už nejsou mezi námi, ale cesta na hřbitov, když už je brzo tma a takové urousané uplakané podzimní počasí, na mě valí hroznou tíhu a skoro depresivní pocity.


Kdo chce, může se podívat, jak jsem o Halloweenu psala loni. A na závěr, moje krásní Halloweenská výzdoba - říkám jí Jackie.

www.miss-sweetie.blog.cz

21.10.10 - Euforie!!

21. října 2010 v 21:22 | MissSweetie |  Deník Šílené
Jen tak .. jakože ... mírná euforie :-D Ne, prostě jsem po dlouhý době šťastná a to skoro ani nemám důvod :-) Ve škole to docela klape - nevylučuju, že je to tím, že jsem se změnila a poprvé za ty 3 roky dělám skoro denně úkoly :-D - a jinak je to taky v pohodě. A potkala (no, jak se to vezme :-D) jsem jednoho kluka a mám z toho dobrý pocit, doufám, že by to mohlo vyjít! Takže asi tak :-) Stejně to tu nikdo nečte a nekomentuje, tak nikomu nemusí vadit, že se po takový době zmůžu jen na pár řádků :-D


Ty jeho ďolíčky ve tvářích

Beautiful autumn's day ♥

10. října 2010 v 20:45 | MissSweetie |  Fotím
Podzim mám ráda, jen když je kolem žluté, červené a nebo ještě zelené listí a svítí sluníčko. Využila jsem toho, že po dlouhé době dešťů se v pátek takové počasí ukázalo a šla jsem fotit. Bohužel jsem měla baterku do foťáku vybitou a nabití by trvalo 5 hodin, tak jsem si půjčila mamky foťák, ale asi až po půl hodině jsem si všimla, že tam má nastavení zobrazování času a datumu. Takže většina fotek je tím narušená :( Ale co se dá dělat :) Zašla jsem si na takovou polní cestu, co vede za městem a jen tak se procházela, sbírala barevný listy, pak jsem chvíli běžela k jednomu místu (viz. poslední fotka) po kolejích a pořád se otáčela, jestli nejede vlak, protože to bylo na mezi a nebylo by kam uskočit :-D Adrenalin :D Když jsem došla k tomu místu s křížkem - který na mě působilo docela depresivně badvej - začal foukat strašnej vítr. Chvílema jsem si tu náhlou změnu vykládala tím, že "něco" nechce, abych tam chodila :D Ale foukat nepřestalo ani když už jsem byla doma, takže to byla jen shoda náhod :) Jak nerada chodím ven sama, tohle mě bavilo!
www.miss-sweetie.blog.cz
www.miss-sweetie.blog.cz
www.miss-sweetie.blog.cz
www.miss-sweetie.blog.cz