Prosinec 2009

27.12.09 - Three days after

27. prosince 2009 v 5:53 | MissSweetie |  Deník Šílené
Tak a Vánoce jsou zase fuč :-) Zeptám se, stejně jako na všech ostatních blozích - co jste dostali? Já kupu věcí ... kosmetiku, peníze, kredit do mobilu, prstýnek a řetízek, kulmu a fén ... Akorát ty sluchátka na skype a vůni od Christiny A. ne, ale voňavky jsem dostala dvě a sluchátka si můžu koupit z těch peněz :-)
Letošní Vánoce byly hrozně fajn. Nevím, jestli tím, že vždycky u nás je někdo z babiček ale letos ne, nebo to bylo tím, že jsem nečekala nějakej vytouženej dárek ale napsala jsem si pár věcí, co by mi udělaly radost. Btw. na kulmu jsem si vzpomněla na oběd o štědrém dnu, že jsem si ji mohla napsat protože jsem měla dlouho pujčenou od Anetky .. Ježíšek mi asi čte myšlenky, protože tam fakt byla :-) Jooo, ale jediná věc mě na těhle Vánocích štve. Nedávali SÁM DOMA V NEW YORKU!!! :-D Takže si to musím někde sehnat .. :-D

Den po ŠD, tj. 25. byla diskotéka. První diskotéka od 5.7.!! :-D Takže jsme si to s holkama hodlaly pěkně užít. No, užily .. ale jak se to vezme :-D :-( Bylo to celý úúúúplně skvělý :-) zapařily jsme, i jsme docela bumbaly (tak, že Anetka prý pak zvracela .. hmm :-D já ne :-) ) a začalo se to kazit až kekonci. A. musela jít domů asi hodinu před koncem, tak jsem tam zůstala s M. která odešla za půl hodiny taky. No a byl tam taky Martin (ten DJ, jestli si vzpomínáte, jak mě hrozně uháněl .. tak, že jsem ho šoupla do ingoru a nikdy ho už nechtěla vidět.) To byl pro mě docela šok, páč mě tvrdil, že mezi lidi vůbec nechodí, že je od jistý doby introvert .. nevypadal. No ale k věci. Přišel zamnou, tak jsme se jako chvíli bavili. Já pak šla domů a najednou slyším, jak na mě někdo volá, ať počkám. Byl to samozřejmě on. A šel semnou až k našemu baráku. OU!

24.12.09 - Merry Christmas

24. prosince 2009 v 0:36 | MissSweetie |  Deník Šílené
Vánoce. Christmas. Weihnachten.

Tak je to tady :-) Po roce přicházejí Vánoce .. Moje první blogové Vánoce. Moje první Vánoce na FB :-D Moje 5. Vánoce v novém domě a 16. v životě. Toť ke statistice :-D Nevím, co vánočního psát :-) Na každém blogu to do Vás určitě hustí :-) Já jenom chci všem čtenářům mého blogu popřát krásné svátky, bohatou nadílku, ať zrovna na Vás Ježíšek nezapomene a ať se moc nepřejíte cukroví či toho, co na Vánoce papáte :-) U mě to bude milovanej babičin salát a kuřecí řízeček. Bléé ryba :-D Teda kapra nejím .. jím občas lososa nebo tresku, ale jinak moc ne :-D Co jíte vy na štědrovečerní večeři?

A nebo nejíte nic? :-D Ale vždyť víte, že nemusíte :-)

A co jste si přáli pod stromeček? Já teda napřed nic, protože jsem nevěděla co - všechno mám .. noťas, mobil, rádio, foťák .. takže nakonec na nátlak maminky .. pardon! Ježíška, jsem napsala takovej dopis :-D Hodím Vám ho sem pod perex, ale je to trapný .. tak trapný, že když jsem ho tiskla, zasekl se mi v tiskárně papír a nešel ven .. tak jsem ji musela rozebrat a po kousíčkách vytrhat .. no bylo to něco, to Vám povím :D Takže kdo chce, podívejte se, kdo ne, radši se nekoukejte, aby jste ještě nechytli nějakýho vira :D Jsem zvědavá, co nakonec dostanu. Tohle budou první Vánoce, kdy jsem po dárkách nečmuchala a ani jsem netoužila po něčem konkrétním :-)

Jak vysloví cizinci Vaše jméno?

22. prosince 2009 v 14:42 | MissSweetie |  Zaujalo mě

Tohle jsem objevila. Je to dost dobrý :-) Zadáte jméno, v jakém jazyce ho chcete vyslovit a pak už si jenom vybíráte. Třeba u ájiny tam máte kupu lidí z UK, USA a také Austrálie :D
Ale byla jsem drobet zklamaná :-( Těšila jsem se, jak na mě budou americký dětičky volat "Mišel" (né, nemá to nic společného s tou zrzavou nymfomanou Michelle z prciček!! :D) ale oni to v tomhle vyslovují jako "Majkela" No co je tohle za logiku?! :D Nezná někdo stránku, kde jsou ekvivalenty pro české jména? Jako Pavel - Paul, David - David (dejvid), Jan - John .. víte co myslím, ne? :-)

Badwej: bezkonkurenčně nejlepší je zadat si tam jméno i příjmení a dát čínštinu :D První osoba Vaše jméno jenom vyhláskuje, ale ta druhá .. awesome! :D Jsem si hned připadala jako na azijské tržnici :-D


Zemřela Brittany Murphy

20. prosince 2009 v 21:50 | MissSweetie |  Jen tak plácám
Je to tak :-( Právě mi napsal Matt, jestli to vím. Prý jí bylo 32 a zemřela na zástavu srdce. Nikdy jsem jí nějak moc nežrala, ale je to smutné. Stejně tak jako když umřel Heath Ledger. Matt se smál, že ho milovaly všechny holky i kluci. Jak by ne pro jeho sexy úsměv :-)

RIP

Brittany Murphy - brittany_murphy_003


19.12.09 - Zimní procházka

19. prosince 2009 v 15:11 | MissSweetie |  Deník Šílené
Brrr, je mi teď pěkná kosa a možná mám zase teplotu :-( Totiž, marodím už od úterka, ale dneska jsem se nechala zlákat na procházku s malýma, protože jsem je už dlouho neviděla. Tak jsem šla tak na 20 minut s nima. Sice to asi odmarodím víc, ale stálo to za to. Bylo krásný, jak si užívali sníh a - 11°C :-D Bylo to vlastně poprvý, co sníh viděli, loni byli ještě malý :-) No, byli jsme udělat mašinkám pápá, udělali jsme taky pápá jednomu pejskovi co u nádraží bydlí a jeli jsme zase domů. Všichni totálně promrzlí. Jééé, kdo mi přijede udělat čaj? Nám stále nefunguje vypínač u konvice a nechce se mi čekat kdo ví jak dlouho, než se mi voda ohřeje na plotně. Chmm, dala bych si svůj teekanee zelený s citronem .. mm <3 Jinak není ani nic nového. Buď ležím a koukám na TV, jsem na PC nebo spím :-) Teď mě napadá, že tam mám ještě jeden film s Kevinem ... A v How I met your Mother už jsem u 8 dílu 4 série :-( To zas nebudu mít za týden na co koukat .. 'Zoufalky jsem viděla, tohle za chvíli taky ... asi začnu koukat na Gossip Girl :-) Nebo nemáte nějakou radu na dobrej seriál?


imagebam imagebam

Cestování bez zaplacení jediné koruny :-)

18. prosince 2009 v 16:49 | MissSweetie |  Zaujalo mě
Chcete se podívat na určité místo na světě, ale víte, že na to nemáte? No problem. Stačí si zadat do vyhledávače http://maps.google.com/ a vesele cestovat. Zadejte si město, místo, adresu .. cokoliv a pak přetáhnout panáčka (na obrázku v růžovém rámečku) na místo určení. Panáčka lze umístit pouze na území, které se vybarví modře. To je asi tak jediné omezení, na které jsem narazila. Enjoy it!! :-)
Já například jsem se byla podívat na dům čarodějek Halliwelových a na další zajímavá místa :-)Dokonce i Národní divadlo tu je :-)

A co mě tenhle výlet napříč světem stál? Krom chvilky času nic :-* Skvělý, viva google!! :-D

Dotazy

16. prosince 2009 v 12:38 | MissSweetie |  Au-Pair
Aby nedošlo k nedorozumění. Informace jsou kopírované z webu student agency. Jen minimálně je nějak upravím a doladím, aby byly lépe pochopitelné :-) Na konci článku přidám otázky, které mě napadly při pročítání různých blogů a fór o aupair ;-)

Náklady na Au-Pair pobyt

16. prosince 2009 v 12:01 | MissSweetie |  Au-Pair
Program au pair v USA má proti jiným zemím jednu obrovskou výhodu - práce au pair tu totiž spočívá výhradně v práci s dětmi a v pomáhání s lehkými domácími pracemi, které s dětmi přímo souvisí (např. praní dětského prádla, uklízení dětského pokoje, příprava jídel pro děti apod.) O domácí práce, které se dětí netýkají, vás rodina žádat nebude. Rodiny si přejí, abyste se pro jejich děti stala vzorem, kamarádkou a také oporou, kdykoli to bude zapotřebí.

Za jeden rok získáte:
zpáteční letenka do New Yorku, doprava z New Yorku do rodiny$ 700
kapesné $ 195,75/týden x 51 týdnů$ 9 983
ubytování a strava zdarma $ 93 x 51 týdnů$ 4 743
zdravotní a úrazové pojištění$ 600
3-4denní školení v New Yorku/New Jersey$ 350
příspěvek od rodiny na studium$ 500
Celkem$ 16 876

Ovšem musíte počítat s tím, že se výsledná částka bude měnit. Záleží to na tom, kolik si z vašeho týdenního kapesného ušetříte a kolik utratíte za kulturní akce a osobní potřeby.

Teď už k samotným nákladům, které zaplatíte:

Co je to Au-Pair?

16. prosince 2009 v 11:35 | MissSweetie |  Au-Pair
Tento článek se týká aupair konkrétně v USA, podmínky pro Evropu budou nejspíš trochu jiné.

Aupair v USA je kulturně-výměnný program zakotvený v americké ústavě. Na rozdíl od au pair programů v evropských zemích se pracovní náplň týká pouze péče o děti, příp. domácích prací, které s dětmi přímo souvisí (př. úklid dětského pokoje, příprava jídla pro děti).
Program nabízí jedinečnou příležitost zdokonalit se v angličtině, získat nové přátele, poznat americkou kulturu a zvyky, a v neposlední řadě procestovat USA.

Hostitelská rodina poskytuje au pair zdarma ubytování a stravu, kapesné (od 23.7.09 se zvýšilo na 195,75 $), příspěvek na školu ve výši 500 USD a mnoho dalších výhod.

Jak jsem přišla k Au-Pair

16. prosince 2009 v 11:07 | MissSweetie |  Au-Pair
Na tuto myšlenku mě vlastně přivedla úplná náhoda. Doma mám celkem slušnou zásobu Top Dívek. Jednou jsme měli mít referát do občanky na téma, které jsem si byla jista jednou v těch časopisech četla. Tak jsem procházela jeden za druhým, až jsem narazila na článek o 4 holkách, co aupair dělaly. Jedna z nich se měla jako v pohádce a dodnes za hostfamily jezdí, druhá byla ve strašných podmínkách, tak utekla a našla si rodinu, u které byla spokojená. Nikdy Vám nikdo nezaručí, že se budete mít fajn, ale je potřeba se umět ozvat :-) Tak a teď už k teorii. Najdu a vložím sem takový základní info, co to vůbec aupair je, co je potřeba a co obnáší :-) Takže kdyby o tom věděl někdo víc než já, nekamenujte prosím mě, ale nejspíš student agency, kteří mají na webu nejvíc informací :-D


15.12.09 - Paradox

15. prosince 2009 v 16:28 | MissSweetie |  Deník Šílené
Všechno je jeden velkej paradox. Až si říkám, proč. Ale odzačátku. Dneska jsem byla objednaná na zátěžové testy, tak jsem tam jela, doktorka se na mě jenom podívala a říká, jestli nejsem nemocná. Povídám že snad ne. Radši mi změřila teplotu a měla jsem skoro 38. Pak mi změřila tlak a říkala, že mám vysoký tep, takže jsem fakt nemocná a že by nemělo cenu dělat ty testy, bylo by to prý tím ovlivněné. Tak mi řekla, že mám do pondělka ležet, pokud nemám nic důležitého ve škole (a to nemám) a pít čaj, jinak by se mi to prý mohlo víc rozjet. A objednala mě na leden.
Ale prostě .. nemocnice mě deprimují!! Seděla jsem na chodbě sotva dvacet minut, ale co jsem viděla semnou hodně hnulo. Když okolo mě vezla sestřička nějakýho pána na vozíku, nebo když jsem viděla dva nejspíš manžele, jak jdou po chodbě ruku v ruce a šourají se, oba sotva chodí. Prostě mi bylo těch starých nemocných lidí hrozně líto. Bylo mi divně, když jsem je všechny viděla :-(
A teď to o čem jsem chtěla mluvit. Včera večer kámoška začala psát, že se líbím nějakýmu klukovi. Pořád mi přeposílala co si o mě píšou a tak. No tak teda jsem jí řekla, ať mu dá moje icq (psal jí, aby mi dala jeho číslo a já se ozvala když budu chtít, ale rozhodla jsem se cizím lidem mobil nedávat). Tak jsme si chvíli psali .. ale on prostě. Šel na to hodně zhurta. Hned psal že přijede a tak. Jako prostě kdybych řekla, že budu jeho holka. což jsem neřekla a ani nemám v plánu. Prostě jsem myslela, že jen pokecáme, nevím o čem mluvili, co mu Markét řekla nebo neřekla, že se takhle chová. Jestli mu řekla, jak jsem v háji že nemám kluka apod, tak ji zabiju!!! :D (jo! jestli to čteš :-P)
A před chvílí mi psal jeden kluk, co ho znám jen ze dvou srazů jednoho chatu. A tyhle lidičky uvidím zas v únoru o narozkách. A on mi psal, jak mě chce líbat, že se mu líbím a že by semnou chtěl chodit, jen nás dělí ta dálka (cca 130 km) .. Já to jako neberu moc vážně. Když jsem na jedný akci byla smutná, že nikoho nemám a všichni tam s někým byli, řekl mi, že by semnou byl, kdyby tam nebyla jeho holka. A jednou se s ním nějaká rozešla a za pár dní měl na FB že má novou lásku apod. Prostě je takovej nestálej.
Mě jde ale o to, že zrovna když si to urovnám v hlavě a fakt už nikoho nechci, aby mě trápil, tak se najednou objeví dva. Nevím, jestli to má bejt kompenzace za to, že jsem doteď měla v tomhle smůlu, ale ... nechci to. Chci být teď sama. Počkat si na pana Pravého. Nechci starýho kluka (24 ten od kámošky), chci kluka, kterej bude jen o maličko let starší než já. Chci takový to že se uvidíme a víme, že k sobě patříme. A chci, aby to byl plnohodnotnej vztah, né jen o sexu (to by mi připomnělo Kamaráda). Prostě aby jsme oba začínali se vším od začátku, společně ... chci OPRAVDOUVOU LÁSKU. Je to moc, že se to asi nikdy nesplní???

Čtení myšlenek

14. prosince 2009 v 23:08 | MissSweetie |  Zaujalo mě

Nechápu, nechápu, nechápu, nechápu, nechápu jak tohle může vyjít, ale pokaždý mi to vyšlo!! :-D

11.12.09 - Jednou takhle v noci

11. prosince 2009 v 23:21 | MissSweetie |  Deník Šílené
jsem si vzpomněla, že mám taky blog :-) Néé, vtip! :-) Mám teď takový období, že mě nějak nic nebaví. Na fóru s aupairkama se nic neděje, na FB taky tak a na icq se taky ukážu jen občas. Ani nemám proč. S Patrikem (ten pro mě důležitej kámoš) mi nenapsal od 15.11. a já se mu nehodlám vnucovat. Takže na tomhle asi skončí naše komunikace. A Vašík mi naposled psal o čtyři dny později. Skvělý. Jediní kluci, kterým jsem ještě věřila a doufala, že mě nikdy nezraní mi lámou srdce na kousky.
Mikulášská zábava dopadla fakt šíleně. Šíleně dobře ale i šíleně. Jediný, co vám k tomu řeknu je to, že už nikdy nebudu pít a pak se následovně bavit s chlapem, co bych se na něj jinak ani nepodívala (a NIKDY už bych nedala číslo!!!) a taky se asi nikdy nebudu moct podívat na koncert tý skupiny :-D On byl totiž jejich fotograf ... díky bohu že jistý fotky na kterých byly několikrát moje "holky" se neobjevily na netu. Ale Markétčiny jo, no ... :-D Doufám že si to nepřečte, jinak by mě asi zabila :-P
Taky mi moc nenapomáhá fakt, že jsem se s našima už stihla pohádat na téma aupair. Tvrdí, že mě tam někdo zabije a najdou mě znásilněnou v příkopu. V lepší verzi se mi jen smějou, že budu drhnout záchody kartáčkem na zuby. Jasný, v Anglii by to bylo možný, ale tam bych zůstala maximálně 3 měsíce, jen abych měla zkušenosti a jazyk. Pak tradá do USA kde už by to mělo být lepší. Už nemám sílu se pořád s někým hádat.
Všem na mě něco vadí. Ale nikdo mi neřekne co. Docela by mě zajímalo, proč mě půlka třídy nesnáší, proč se mi ti dva vůbec neozývají, proč mě žádnej kluk nechce a další proč. Teď už jsem nehorázně ospalá. Tak omluvte, kdybych už psala kraviny. Jediný, co mě teď drží při životě je HIMYM!! :-* Pro neznalé seriál How I met your Mother. Legen... počkejte na to... dární! LEGENDÁRNÍ! :-) Barneyho nejlepší hláška. Koukám na to samozřejmě v originále s titulkama. "Have you met Ted?" :-D Neřekla bych, že vůbec pochopím hajzlíka, co se jen s holkama vyspí a pak uteče pryč a nikdy už se neozve, ale docela ho žeru, má dobrý hlášky a tak. A kupodivu - je to blonďák :-D Takže taková vyjímka u mě :-) Asi si jdu dát ještě jeden díl, ať se mi krásně usíná :-)


Sto nejlepších balad

5. prosince 2009 v 11:34 | MissSweetie |  Music
Tady je další část Top 100 songů opět z VIVA tv :-)Foreigner - I Want To Know What Love Is 1985


Phil Collins - A Groovy Kind of Love 1988


No Doubt - Don't Speak 1996


The Scorpions - Wind Of Change 1991


3.12.09 - Silly boy!! No more :-)

3. prosince 2009 v 20:06 | MissSweetie |  Deník Šílené

Řekla jsem, že se nevrátím.
Jednou jsi mě pobláznil, ale tvoje ego stále nemá dost.
Máš smůlu. Když si mě měl, nevěděl si co dělat.
Ona s tebou skončila.

Měl jsi dobrou holku, dobrou holku, holku,
byl jsi ochránce, ochránce.
Měl jsi dobrou holku, dobrou holku, ale
nevěděl jak s ní zacházet, zacházet s ní
Ty hlupáku zmiz mi z dohledu.
Proč si tak zklamaný?
Ty hlupáku zmiz mi z hlavy.
Ne, už tě nikdy nechci.

Tahle písnička je cool :-) Stejně tak jako dřív, když jsem psala o Agnes - Release me. Přesně vystihuje situaci toho, jak se cítím :-) Dneska ráno si jedu ve vlaku, v mp3 poslouchám pomalý song. Najednou to přišlo .. vzpomněla jsem si na Kamaráda. Hm, zase :-( Myslela jsem na to, jaký bylo to pěkný, co jsme spolu zažili, pocity když jsem ho viděla poprvé a tak ... ale ne nadlouho. Hned potom mi tam skočil tenhleten peckovej song a já si v tu ránu představovala, jak ho posílám do háje a tak :-D Víc takových songů!!!
Jinak jsem stále nadšená aupair i angličtinou :-) Dokoukala jsem v AJ na Zoufalky, teď mám od kámošky 2 řady How I meet your Mother, tak jsem zvědavá. Je to taky v aj s titulkama :-) Až si troufnu bez titulek, budu koukat na the City (MTV). Budou to prý dávat i na českým, ale já bez satelitu uvidím prd :-/ Takže jedině koukat v originále :-) Tak snad se něco naučím z Anglicky za 15 minut denně co mám půjčený od kámošky :-D

Medium - Zpovědní tajemství (2. serie)

3. prosince 2009 v 16:35 | MissSweetie |  Video
Tak tohle je újezd :-) Jednou jsem to viděla a nejvíc mě to zaujalo :-) Kvůli tomu jsem si stáhla další 2 řady, ale ještě jsem to neviděla :-D Jo a, nevšímejte si toho, že to je německy, jde o pointu a o tem šííílenej song :-D Pod perex vám hodím popis :-DSloh - Vánoce

2. prosince 2009 v 17:40 | MissSweetie |  Píšu
Tady je ta slohovka pro Míšunku mojí :-* Čekala jsem s tím, dokud jí to ve škole neoznámkujou, aby neřekla učitelka, že to odtud opsala :-) Bylo to napsaný asi za 10 minutek, tak pls neberte to nějak vážně :-D